O nas

Nasza Historia zaczyna się w 1927 roku, kiedy to Antoni Sikora został przyjęty do cechu ślusarzy. Początki naszej firmy sięgają lat 30-stych XX wieku. Od roku 1993 istniejemy w formie spółki. Ze względu na brak dostępności automatów krzywkowych na Polskim rynku, samodzielnie zaprojektował oraz wykonał własne automaty.

Od początku naszego istnienia produkowaliśmy małe elementy z mosiądzu i stali, takie jak: wentyle samochodowe, części do zamków damskich torebek, zapięcia do futer, czy elementy złączne do mebli.

Byliśmy też masowym producentem części do lamp,będąc w tamtych latach jednym z większych klientów huty Katowice, jeśli chodzi o mosiądz. Po wyjściu z rynku produkcji elementów do oświetlenia, zaczęliśmy kupować automaty tokarskie sterowane numerycznie.

wentyle samochodowe,

części do zamków damskich torebek,

części do lamp,

elementy złączne do mebli.

Dzisiaj nasza firma specjalizuje się w produkcji małych i dokładnych elementów dla różnych branż, m. in. przemysłu precyzyjnego (elementy czujników, elementy systemów pomiarowych, części do serwosilników), elektrycznego (elementy silników elektrycznych), gazowniczego, dentystycznego, meblowego.

początki Firmy

Oś czasu APJ

1927 r.

Antoni Sikora przyjęty do Cechu Ślusarzy

1993 r.

powstała spółka

lata 30.

rozpoczęcie działalności firmy

1940 r.

projekt oraz wykonanie własnych automatów krzywkowych