APJ Sikora – precyzyjna obróbka skrawaniem CNC

Szanowni Państwo!

Początki naszej firmy sięgają lat 30-stych XX wieku.
Od roku 1993 istniejemy w formie spółki.

Nasza Historia zaczyna się w 1927 roku, kiedy to Antoni Sikora został przyjęty do cechu ślusarzy.
Ze względu na brak dostępności automatów krzywkowych na Polskim rynku, samodzielnie zaprojektował oraz wykonał własne automaty.

Od początku naszego istnienia produkowaliśmy małe elementy z mosiądzu i stali, takie jak: wentyle samochodowe, części do zamków damskich torebek, zapięcia do futer, czy elementy złączne do mebli.
Byliśmy też masowym producentem części do lamp,będąc w tamtych latach jednym z większych klientów huty Katowice, jeśli chodzi o mosiądz. Po wyjściu z rynku produkcji elementów do oświetlenia, zaczęliśmy kupować automaty tokarskie sterowane numerycznie.

Dzisiaj nasza firma specjalizuje się w produkcji małych i dokładnych elementów dla różnych branż, m.in. przemysłu precyzyjnego (elementy czujników, elementy systemów pomiarowych, części do serwosilników), elektrycznego (elementy silników elektrycznych), gazowniczego, dentystycznego, meblowego.

Oferujemy usługi tokarskie w zakresie:
– Precyzyjne toczenie CNC detali o średnicach od Ø3 do Ø65 mm na centrach tokarsko-frezarskich i automatach wzdłużnych CNC,

Oprócz wymienionych wyżej typów maszyn posiadamy również inne umożliwiające precyzyjną obróbkę metali poprzez:

– wiercenie,

– gwintowanie,

– frezowanie.

Produkujemy precyzyjne detale toczone ze stali węglowych, nierdzewnych, mosiądzu, stopów aluminium, miedzi oraz tworzyw sztucznych.

Dzięki dużej różnorodności typów maszyn produkcyjnych  oraz wykwalifikowanej kadrze możemy dobrać odpowiednią technologię zapewniającą wysoką jakość i konkurencyjne ceny.
Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001-2015.

Czekamy na Państwa zapytania i liczymy na współpracę.

Precyzyjna obróbka metali – certyfikat APJ Sikora
Obróbka skrawaniem metali - certyfikat mistrzowski APJ Sikora